سوالات متداول

نوشته شده در 1394/4/25 ساعت 20:01

OTedia.com چیست؟

Otedia.com یک مرجع آموزش آنلاین است که هر فردی می‌تواند ضمن استفاده از  آموزش‌های موجود در آن، مهارت‌ها و دانش خود را در قالب فیلم‌های آموزشی به صورت رایگان یا غیر رایگان در اختیار دیگران قرار دهد.

 

آیا قرار دادن دوره‌های آموزشی در OTedia.com هزینه‌ای هم دارد؟

دوره‌هایی که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، به صورت رایگان بر روی سایت قرار خواهند گرفت و هزینه‌ای برای صاحب اثر ندارند. اما دوره‌هایی که برای فروش در سایت قرار می‌گیرند، به ازای هر تراکنش 10 درصد از مبلغ فروش به عنوان کارمزد به OTedia.com تعلق می‌گیرد. (قرار دادن دوره‌های غیر رایگان بر روی سایت رایگان است و فقط به ازای فروش کارمزد کسر خواهد شد.)

 

چرا بعضی از درسهای یک دوره‌ی آموزشی قابل مشاهده نیستند؟

برای استفاده از هر دوره‌ی آموزشی لازم است تا در آن دوره ثبت نام کنید. پس از ثبت نام در سایت لازم است در دوره‌های مورد نظر خود که مایل به مشاهده‌ی کامل آنها هستید مجددا ثبت نام کنید. (دوره‌های رایگان هم نیاز به ثبت نام دارند ولی هزینه‌ای برای ثبت نام دریافت نخواهد شد.)

 

در صورت ثبت نام در یک دوره‌ی آموزشی، آیا به آپدیت‌های بعدی آن دوره هم دسترسی خواهم داشت؟

در صورتی که در یک دوره‌ی آموزشی ثبت نام کنید، تا زمانی که دوره‌ی مذکور بر روی سایت قرار دارد، به تمام ویدئوهای جدیدی که به آن دوره اضافه می‌شود، دسترسی خواهید داشت. اما اگر دوره‌ی کاملا جدیدی به سایت اضافه شود (حتی اگر عنوان و موضوع کاملا یکسانی با دوره‌ی قبلی داشته باشد.)، برای دسترسی کامل به ویدئوهای دوره‌ی جدید، لازم است تا در دوره‌ی جدید نیز ثبت نام کنید.

 

آیا امکان دریافت پستی محصولات هم وجود دارد؟

خیر، فعلا امکان ارسال پستی وجود ندارد.

 

چطور می‌توانم درآمد کسب شده از فروش محصولات آموزشی‌ام را دریافت کنم؟

فقط کافیست در بخش "امور مالی و تنظیمات" یک شماره‌ی کارت بانکی که به نام خودتان باشد را وارد کنید. در این صورت ماهانه 2 بار در روزهای اول و پانزدهم هر ماه به صورت خودکار درآمد شما به حسابتان واریز خواهد شد و نیازی به ارسال درخواست برای واریز نیست.

 

آیا می‌توانم دوره‌های آموزشی که توسط دیگران تهیه شده را در OTedia.com قرار دهم؟

خیر، این کار غیر قانونی است و هر کاربر فقط می‌تواند دوره‌ی آموزشی را در سایت قرار دهد که مدرس آن دوره یا یکی از مدرسین آن دوره باشد.

 

برای ضبط فیلم‌های آموزشی از چه نرم‌افزای استفاده کنم؟

نرم‌افزارهای زیادی برای این کار وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. اما پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار Camtasia Studio است.

 

مدت زمان یک دوره‌ی آموزشی و هر بخش از آن باید چقدر باشد؟

هیچ محدودیتی در مورد مدت زمان یک دوره‌ی آموزشی وجود ندارد. اما مدت زمان هر درس بهتر است بین 15 دقیقه تا 60 دقیقه باشد. که این زمان با توجه به سلیقه‌ی مدرس تعیین می‌شود و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.

 

حجم فیلم‌های ضبط شده را چطور کاهش دهم؟

فیلم‌های ضبط شده با نرم‌افزار Camtasia Studio یا سایر نرم‌افزارهای مشابه، معمولا حجم بالایی دارند و برای دانلود مناسب نیستند. روش‌های مختلفی برای کاهش حجم این فایل‌ها وجود دارد که تمامی این روش‌ها علاوه بر کاهش حجم فایل، کیفیت فیلم را نیز تا حدودی کاهش می‌دهند.

نیازی نیست شما حجم فایل‌ها را کاهش دهید، این کار ممکن است موجب کاهش بیش از حد کیفیت فیلم شود. شما سعی کنید فیلم‌ها را با همان حجم و کیفیت بالا برای ما ارسال کنید. ما با روش‌هایی بهینه اقدام به کاهش حجم این فیلم‌ها (با افت کیفیت پایین) خواهیم کرد.

 

در صورتی که پاسخ سوالات خود را در این صفحه نیافتید، سوال خود را با ایمیل support@otedia.com در میان بگذارید.

با تشکر

 

 

 

این صفحه را می‌پسندم